Top Procent

Lokata strukturyzowana i zysk

Lokata strukturyzowana i zysk

Lokata strukturyzowana i zysk
14 lipca
19:05 2013

W wielu bankach czy firmach, które doradzają nam w co inwestować proponowane są dzisiaj lokaty strukturyzowane. Dzięki nim mamy możliwość zarobku zdecydowanie większego niż na tradycyjnej lokacie. Banki, które oferują dzisiaj depozyty warte średnio od 8% do 10% są mocno podejrzane. Zdecydowanie lepsza alternatywa jest więc lokata strukturyzowana, która de facto nie jest tradycyjna lokata a bardziej skomplikowanym produktem inwestycyjnym.

Najkorzystniejsze lokaty to te strukturyzowane?
Lokaty strukturyzowane są o tyle atrakcyjne, że banki gwarantują nam określony zysk. Wiele osób myli je z lokatami inwestycyjnymi, które nie są tożsamym produktem. W przypadku lokat tradycyjnych mamy okazje zarobić średnio ok. 5 czy 6 procent. Lokata strukturyzowana w tradycyjnym wydaniu może nam przynieść zysk nawet na poziomie 12%. Wiele osób daje się ponieść takiej pokusie. A niestety za rogiem czekają na nas pewne niespodzianki.

Przede wszystkim warto pamiętać , że każda lokata strukturyzowana składa się z dwóch produktów finansowych – opcji lub funduszu inwestycyjnego oraz z lokaty tradycyjnej. Owa lokata ma wymiar depozytu, który na co dzień możemy otworzyć w każdym banku. Opcja lub fundusz pracują na nasz zysk. W tym wykonaniu robimy swego rodzaju zakład z instytucjami finansowymi a przede wszystkim z rynkiem finansowym. Nie wiadomo bowiem jaka sytuacja będzie za jakiś czas  czy nasza lokata przyniesie nam zysk czy też stratę. A zwłaszcza, ze dzisiejszy rynek finansowy nie jest na tyle gwarantem bezpieczeństwa żebyśmy robili takie ryzykowne kroki.

Lepiej zatem wziąć lokatę terminowa tradycyjna czy lokatę o charakterze struktury?
Według większości opinii zdecydowanym faworytem w tej dziedzinie jest tradycyjna lokata, która zawsze okraszona jest bezpieczeństwem jaki daje jej bankowy fundusz gwarancyjny.

Podobne artykuły