Top Procent

Powrót Lokaty Aktywnej w Toyota Banku

Powrót Lokaty Aktywnej w Toyota Banku

Powrót Lokaty Aktywnej w Toyota Banku
05 czerwca
14:35 2014

Atrakcją rynku lokat bankowych miał być powrót Lokaty Aktywnej w Toyota Banku. A czy był?

Rynek lokat bankowych od dawna nie prezentuje się najlepiej. W 2013 r. Rada Polityki Pieniężnej bezustannie obniżała stopy procentowe, a po każdej takiej obniżce banki obniżały oprocentowanie lokat bankowych. Niestety, nie ma już lokat bez podatku Belki, nie ma lokat optymalnych, nie ma wielu innych atrakcyjnych depozytów bankowych, które kiedyś przyciągały klientów. Na rynek powróciła jednak Lokata Aktywna, która kiedyś cieszyła się dużym zainteresowaniem klientów. W miarę atrakcyjne było też oprocentowanie tej lokaty, sięgające 4,5 proc. „Było”, ponieważ promocja lokaty zakończyła się 11 kwietnia br. Oferta była skierowana przede wszystkim do aktywnych klientów Toyota Banku, którzy mieli tam założone konta osobiste, na które wpływały odpowiednie dochody. Aktywnie należało też korzystać z karty płatniczej. Czy w tej sytuacji oprocentowanie lokaty można uznać za aż tak atrakcyjne?

Deutsche Bank ma obecnie w swojej ofercie lokatę db [email protected], która oprocentowana jest na 5 proc., maksymalna wysokość, jaką można zdeponować, to 10 tys. zł. Jest to lokata na 2 m-ce, ale z możliwością odnowienia. Dużym atutem jest minimalna kwota tej lokaty, która wynosi 2 tys. zł. Zupełnie niezłą ofertę ma również Lions Bank, który oprocentował swą Lokatę Bonjour na 5 proc., a maksymalna kwota to aż 300 tys. zł. Również jest to lokata odnawialna. Warto sprawdzić najlepsze oferty lokat bankowych w danym miesiącu, by później mieć jakieś zyski. Nie należy jednak liczyć na wysokie zyski, to nie ten czas, kiedy lokaty oprocentowane były nawet na kilkanaście procent.

Toyota Bank, chcąc przyciągnąć do swojej Lokaty Aktywnej jak najwięcej klientów, wyasygnował dla najlepszych, którzy spełnili wszystkie warunki banku, odpowiednio wysoka premię. Starający się o taką premię musieli jednak najpierw zainwestować w lokatę. Bank ten ma w swojej ofercie również inne lokaty, z którymi warto się zapoznać. W maju najkorzystniejsze oferty lokat bankowych miały takie banki, jak Deutsche Bank, Lions Bank, Idea Bank czy Getin Bank. Najlepiej sprawdzić oferty innych banków. Choć nie zawsze pojawiają się one w rankingach najlepszych lokat bankowych, mogą okazać się odpowiednim miejscem na korzystne zdeponowanie środków finansowych.

Jeżeli ktoś chciałby postawić na oszczędzanie, a nie wie, jak to zrobić, niech skorzysta z ofert rynku lokat bankowych. Może nie są one tak atrakcyjne jak kiedyś, ale nadal oferują zysk bez żadnego ryzyka. Na Comperia.pl można znaleźć porównania ofert lokat bankowych i wybrać dla siebie jak najkorzystniejsze rozwiązanie.

Podobne artykuły