Top Procent

Analiza oferty dla klientów indywidualnych w Fiat Banku Polska

Analiza oferty dla klientów indywidualnych w Fiat Banku Polska

Analiza oferty dla klientów indywidualnych w Fiat Banku Polska
15 kwietnia
18:32 2017

Fiat Bank Polska oferuje finansowanie działalności dealerskiej, kredyty na zakup samochodów oraz leasing aut. Powołany został jednak przede wszystkim do finansowania zakupu nowych i używanych samochodów wszystkich marek.

Samochody, które można sfinansować kredytem w Fiat Banku, muszą pochodzić ze sprzedaży z sieci FCA Poland SA. Fiat Bank Polska wspiera sprzedaż aut w ramach tego programu od 1998 roku.

Kredyty na zakup nowych samochodów

Jeżeli chodzi o kredytowanie nowych aut, Fiat Bank Polska oferuje kredyty ze spłatą nawet do 8 lat. Raty kredytów mogą być równe lub malejące, wszystko zależy od kredytobiorcy. Bank nie żąda wpłaty własnej, więc kredytuje zakup samochodu w całości. Zabezpieczeniem może być cesja praw z ubezpieczenia AC i zastaw rejestrowy, ewentualnie cesja praw z polisy AC i przewłaszczenie za zabezpieczenie. Jeżeli chodzi o oprocentowanie, to bank proponuje do wyboru stałe lub zmienne, natomiast wysokość oprocentowania w standardzie wynosi 9,36 proc.

Wymagane dokumenty

Jeżeli chodzi o dokumenty, to bank nie wymaga ich zbyt wiele, a z pewnością o wiele mniej niż w przypadku firm. Zabiegający o kredyt na sfinansowania zakupu nowego auta powinien dostarczyć dwa dokumenty tożsamości ze zdjęciem, zaświadczenie o dochodach lub decyzje emerytalne. O szczegóły najlepiej pytać w oddziałach banku lub szukać ich na stronach internetowych Fiat Banku Polska.

Kredyty na zakup używanych aut

Jeżeli chodzi o kredyty na zakup samochodów używanych, to Fiat Bank Polska oferuje kredyty bez zbędnych długofalowych procedur oraz stosuje proste zasady spłaty kredytów. Jeżeli chodzi o okres kredytowania, to również najdłuższym okresem jest 8 lat. Ponadto kredytobiorca może wybrać raty równe lub malejące, stałą lub zmienną stopę procentową. Bank nie żąda wkładu własnego, natomiast prawnym zabezpieczeniem kredytu jest cesja praw z polisy AC wraz z zastawem rejestrowym lub przewłaszczeniem na zabezpieczenie. Ważna informacja dla klientów tego banku jest taka, że wiek kredytowanego pojazdu nie może przekroczyć 13 lat. Wysokość oprocentowania standardowego wynosi 9,39 proc.

Wymagane dokumenty

Fiat Bank Polska wymaga dostarczenie takich samych dokumentów, jak w przypadku kredytowania zakupu nowych aut, czyli: dwóch dokumentów potwierdzających tożsamość ze zdjęciami oraz zaświadczenia potwierdzającego zatrudnienie oraz dochody. Emeryci i renciści powinni dostarczyć decyzję emerytalną/rentową lub trzy ostatnie odcinki emerytalne/rentowe. Jednocześnie należy pamiętać, że bank może zażądać dostarczenia innych dokumentów w celu weryfikacji klienta.

W ofercie również leasing samochodowy

Leasing samochodów osobowych i dostawczych Fiat Bank Polska oferuje za pośrednictwem spółki FGA Leasing Polska Sp. z o.o. Warto podkreślić, że spółka ta została w ubiegłym roku wyróżniona w ogólnopolskim plebiscycie popularności produktów i usług w kategorii usługi leasingowe. FGA Leasing Polska Sp. z o.o. otrzymała w roku ubiegłym Laur Klienta – Odkrycie 2014. Przyznawanie samochodów w leasing odbywa się na podobnych zasadach jak w innych firmach leasingowych. O szczegóły najlepiej pytać w placówkach FGA Leasing Polska Sp. z o.o.

Podobne artykuły