Top Procent

Nowa lokata ze stałym oprocentowaniem w Eurobanku

Maj 16
14:52 2014

Eurobank na początku roku wprowadził do swojej oferty bardzo interesujący produkt, którym jest lokata ze stałym oprocentowaniem.

Propozycja Eurobanku to lokata na 36 miesięcy posiadająca stałe oprocentowanie. Produkt pojawił się na rynku dokładnie 5 lutego 2014 roku. Istotną informacją jest to, że w palecie produktów Eurobanku właśnie ta lokata oferuje najwyższe oprocentowanie. Klienci mogą liczyć na wysokie oprocentowanie w sytuacji, kiedy będą trzymać pieniądze na lokacie przez okres 36 miesięcy, jak również w sytuacji, gdy zerwą ją przedwcześnie. Lokata Eurobanku zapewnia możliwość zachowania dużej części odsetek w sytuacji przedterminowego zerwania umowy. Taka możliwość staje się realna po upływie 1 miesiąca trwania umowy.

Aby skorzystać z lokaty, należy wpłacić minimalnie 200 zł. Jej założenie jest bardzo proste i można ten proces zrealizować zarówno w oddziale banku, jak i wykorzystując drogę telefoniczną lub bankowość elektroniczną. Opcja z bankowością elektroniczną wydaje się w tym miejscu być szczególnie kusząca z racji tego, że jest najszybsza i nie wymaga wychodzenia z domu. Poza tym wybierając tę formę założenia lokaty zapewniamy sobie wyższe oprocentowanie. Jeśli włożymy na nią tą drogą kwotę wyższą niż 10 tys. zł, to po upłynięciu 36 miesięcy oprocentowanie ukształtuje się na poziomie 4 proc. Jeśli na lokacie umieścimy kwotę do 9 999 zł, to oprocentowanie będzie wynosić 3,90 proc. Klienci, którzy zdecydują się na założenie lokaty w placówce banku, mogą liczyć do kwoty 9 999 zł na oprocentowanie na poziomie 3,75 proc., powyżej 10 tys. zł będzie ono wynosić zaś 3,85 proc.

W sytuacji, gdy będziemy zmuszeni do przedterminowego zerwania lokaty, nie stracimy całego oprocentowania, ale zostanie ono odpowiednio obniżone. Jeśli zerwiemy lokatę w okresie od 2 do 12 miesięcy pod rozpoczęciu okresu umowy, to oprocentowanie spadnie do 2 proc. Gdy zerwiemy ją od 13 do 24 miesiąca, oprocentowanie spadnie do 2,5 proc. Zerwanie lokaty w okresie od 25 do 36 miesiąca będzie skutkować spadkiem oprocentowania na poziom 3 proc. W porównaniu do innych produktów Eurobanku ta lokata oferuje najwyższe oprocentowanie przy zerwaniu umowy.

Posiadacz lokaty ze stałym oprocentowaniem Eurobanku może dysponować swoimi środkami po upłynięciu 36 miesięcy na trzy sposoby: utworzenie nowej lokaty, przeniesienie odsetek i założenie lokaty od kapitału od nowa, lub po prostu przekazania odsetek oraz kapitału na swoje konto osobiste.

Podobne artykuły