Top Procent

Jak zarobić na funduszach

Jak zarobić na funduszach

Jak zarobić na funduszach
27 stycznia
08:28 2014

Aktualnie istnieje wiele sposobów dzięki, którym można zaoszczędzić i zarobić pieniądze, a jednym z nich są fundusze inwestycyjne. Sprawdźmy więc jakie fundusze to najlepsze fundusze oraz jakie są ich najpopularniejsze rodzaje. Fundusze inwestycyjne to zaraz obok lokat jeden z najchętniej wybieranych sposobów na oszczędzanie pieniędzy na przyszłość, wystarczy raz w miesiącu odkładać niewielką sumę pieniędzy by ta sama na siebie zarabiała.

Fundusze inwestycyjne to forma wspólnego inwestowania w te same aktywa giełdowe. Nie oznacza to jednak, że osoby inwestujące znają się ze sobą, jest zupełnie odwrotnie, łączy ich jedynie ten sam fundusze. Fundusze dzielą się przede wszystkim na fundusze otwarte i zamknięte. W przypadku funduszy otwartych, liczba jego członków stale się zmienia przez co w dowolnym czasie można zarówno dopisać jak i wypisać się z funduszu. Z kolei fundusze zamknięte to fundusze, których liczba członków nie zmienia się aż do momentu zakończania funduszu. Inwestor wpłacający pieniądze na dany fundusz nie może wycofać swoich pieniędzy aż do określonego terminu. Wyróżniamy również wiele rodzajów funduszy, spośród, których inwestor może wybrać bardziej lub mniej ryzykowny fundusz. Do tych najmniej ryzykowanych, gdzie można zachować zainwestowany kapitał bez względu na prognozy giełdowe zaliczamy fundusz zrównoważony.

Należy jednak pamiętać, że w okresie giełdowej hossy fundusze zrównoważone nie przyniosą tak dużych zysków jak fundusze o większym stopniu ryzyka, jednak w okresie bessy nasze środki są bezpieczne. Przeciwstawne do funduszy zrównoważonych są więc fundusze hedgingowe, które zaliczają się do najbardziej niebezpiecznych funduszy inwestycyjnych, gdzie istnieje duże ryzyko utraty wszystkich zainwestowanych środków jednak w okresie korzystnych notowań giełdowych można pomnożyć zainwestowany kapitał kilka a nawet kilkadziesiąt razy.

Podobne artykuły