Top Procent

Ranking funduszy emerytalnych czyli który OFE jest najlepszy

Lipiec 14
18:06 2013

OFE czyli Otwarty Fundusz Emerytalny to obowiązkowy fundusz na który, oszczędzamy na emeryturę. Rozpoczynając pierwszą pracę każdy zobowiązany jest do zapisania się do konkretnego funduszu, gdzie na nasze konto pracodawca przelewa składki ubezpieczeniowe.

Który fundusz emerytalny będzie dla mnie najlepszy?
Z takim pytaniem boryka się wiele osób, otóż wybór ubezpieczenia uzależnia wysokość naszej emerytury w przyszłości, dlatego wybór OFE jest tak ważny. Na szczęście jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z naszego funduszu emerytalnego możemy go zmienić, OFE co jakiś czas przesyła ilość gromadzonych składek, jeżeli nie jesteśmy zadowoleni z tego jak OFE zarządza naszymi pieniędzmi, możemy zrezygnować z jego usług i przenieść składki do innego OFE. Jak więc wybrać najlepiej korzystny fundusz emerytalny aby po krótkim okresie umowy nie rozwiązywać z nim współpracy?

Ranking funduszy emerytalnych pomoże wybrać dobry fundusz. Ranking funduszy emerytalnych to jeden z najlepszych sposobów na wybór konkretnego OFE, dzięki niemu nie musimy sprawdzać propozycji funduszy każdego z osobna, wystarczy, że sprawdzimy aktualne notowania funduszy, które klasyfikują OFE na podstawie jego osiągnięć, pamiętajmy, że lepszy ranking funduszy emerytalnych to taki, który zestawia OFE biorąc pod uwagę długi okres jego osiągnięć.

Jeśli zaś ranking nie jest dla nas wystarczający być może warto zapytać o zdanie doradce finansowego, który wybierze dla nas fundusz w oparciu o nasze oczekiwania.

Oczywiście pomoc doradcy nie jest bezpłatna, niemniej jednak możemy zaoszczędzić swój czas a poza tym mamy pewność, że fundusz wybrany przez doradce jest dobrym funduszem i nie będziemy rozwiązywać umowy OFE zaraz po jej założeniu.

Podobne artykuły