Top Procent

Obligacje Skarbu Państwa

Obligacje Skarbu Państwa

Obligacje Skarbu Państwa
14 lipca
19:24 2013

Obligacje skarbu państwa to jeden ze sposobów na oszczędzanie, proponowane nam przez państwo. Jeżeli więc interesują się inwestycje w obligacji warto dowiedzieć się o nich nieco więcej szczegółów, ułatwi to wybór konkretnych obligacji.

Oszczędzanie na obligacjach skarbowych podobne jest do oszczędzania na lokatach, zyski również są przybliżone, oczywiście wszystko zależy od wysoki naszych oszczędności, im więcej zainwestujemy tym więcej zarobimy. Obligacje skarbu państwa to sposób zarabiania pieniędzy, gdzie państwo obraca naszymi oszczędnościami, a w zamian za to nalicza nam odpowiednie odsetki. Zainteresowani mają do wyboru 4 rodzaje obligacje, 10 letnie obligacje emerytalne, 3 letnie obligacje ze zmiennym oprocentowaniem, czteroletnie obligacje skarbu państwa, które są obligacja indeksowymi.

Oprocentowanie obligacji skarbowych zależy oczywiście od rodzaju zakupionych średnio jest to od 3 do 6 procent. Obligacje skarbu państwa dostępne są bezpośrednio na stronie internetowej obligacji, znajdziemy tak wszystkie niezbędne informacje odnośnie sposobu zakupienia obligacji. Niemniej jednak możemy również skontaktować się z konsultantem i kupić obligacje telefonicznie. Dla tym niezautomatyzowanych dostępna jest również tradycyjna opcja zakupu obligacji to znaczny w najbliższej placówce której adres również znajdziemy na stronie obligacji.

Podobne do obligacji są lokaty, bank również operuje w dowolny sposób naszymi oszczędnościami a w zamian za to wypłaca odpowiednio naliczone odsetki. Wysokość odsetek zależy do wysokości oprocentowania, sumy zainwestowanych pieniędzy i czasu po którym możemy wypłacić pierwsze odsetki. Najbardziej popularne lokaty bankowe to lokaty terminowe, niemniej jednak coraz większym powodzeniem cieszą się również lokaty z dzienną kapitalizacja odsetek, które nie są obciążone podatkiem belki.

Podobne artykuły