Top Procent

Oszczędzać pieniądze można na różne sposoby

Oszczędzać pieniądze można na różne sposoby

Oszczędzać pieniądze można na różne sposoby
30 września
14:27 2014

Oszczędzać pieniądze można na różne sposoby ale najczęściej odbywa się to w ten sposób że albo lokujemy swoje oszczędności na lokaty bankowe albo na konta oszczędnościowe.

Był czas kiedy konta oszczędnościowe rywalizowały z lokatami bankowymi na oprocentowanie ale ten czas już minął bowiem ani lokaty bankowe ani tym bardziej konta bankowe nie maja zbyt atrakcyjnego oprocentowania. Mimo to to nadal lokaty bankowe mają o wiele wyższe oprocentowanie niż konta bankowe, bowiem najwyżej oprocentowana lokatę można jeszcze spotkać w granicach 5%, natomiast najlepsze konto oszczędnościowe jest oprocentowane na 3,6% i znajduje się w banku bgżoptima. Jest to bezwzględnie najlepsza oferta bowiem najlepsze konto oszczędnościowe w bgżoptima to nie tylko najwyższe oprocentowanie ale również bez prowizyjne wypłaty bez ograniczeń co nie zdarza się w innych bankach. Najczęściej bowiem tylko jedna wypłata jest bez prowizyjna i tak też jest w banku millennium które znajduje się na drugim miejscu najlepszych kont oszczędnościowych i najlepsze konto oszczędnościowe w tym banku oprocentowane jest na 3,1%. Poza tym konto oszczędnościowe w bgżoptima ma jeszcze jedną przewagę na kontem oszczędnościowym w banku millennium, mianowicie w bank bgżoptima nie nakazuje założenia w tym banku konta osobistego a bank millennium już tak. Warto jeszcze sprawdzić ofertę Ing banku śląskiego ponieważ wprawdzie bank ten również żąda założenia konta osobistego ale proponuje również bez prowizyjne wypłaty bez żadnych ograniczeń, a to jest bardzo istotne przy kontach tego typu.

Dużym plusem i zaleta kont oszczędnościowych są właśnie wypłaty z kont bez utraty odsetek co przy lokatach bankowych jest raczej niemożliwe oraz wpłaty nawet najdrobniejszych kwot co przy lokatach bankowych również nie jest możliwe. Jedynie na lokaty progresywne można wpłacać pieniądze ale na zasadach ustalonych przez bank..

Podobne artykuły