Top Procent

Po co nam rachunek oszczędnościowy?

Po co nam rachunek oszczędnościowy?

Po co nam rachunek oszczędnościowy?
20 października
15:26 2014

Często zadawane jest pytanie po co nam rachunek oszczędnościowy oprocentowany na 2% z tylko jedna wypłatą w miesiącu od której bank nie pobiera prowizji.

I takie są najczęściej oferty rachunków oszczędnościowych.

Natomiast na palcach jednej ręki można wyliczyć banki które maja wyższe oprocentowanie a tylko jeden bank czyli bank BGŻoptima ma nie tylko najwyższe oprocentowanie swojego rachunku oszczędnościowego ale jest to jedyny bank w którym rachunek oszczędnościowy oprocentowany na 3,6% oraz z którego wypłat bez prowizji można dokonywać bez ograniczeń. Jest to podkreślamy jedyny bank i jedyny taki rachunek oszczędnościowy, bowiem w pozostałych bankach najczęściej tylko od jednej wypłaty w miesiącu nie pobiera się opłat a za pozostałe trzeba już zapłacić.

Poza tym aby taki rachunek oszczędnościowy w BGŻoptima założyć nie trzeba mieć rachunku osobistego w większości banków takie rachunki osobiste trzeba mieć. Ale nie jest to złe, ponieważ jeżeli zabraknie nam na rachunku osobistym środków to w każdej chwili możemy przelać przelewem wewnętrznym pieniądze z rachunku oszczędnościowego na osobisty. W takiej sytuacji niepotrzebny jest nam limit debetowy czy też kredyt odnawialny.

Oczywiście możemy zrezygnować z rachunku oszczędnościowego na rzecz wyżej oprocentowanej lokaty bankowej ale na rachunku oszczędnościowym można systematycznie oszczędzać wpłacając nawet najdrobniejsze kwoty gdy tymczasem nie można tego robić na rynku lokat bankowych.

No i wybierając z rachunku oszczędnościowego pieniądze nie tracimy odsetek, natomiast każde wybranie pieniędzy z lokaty bankowej skutkuje zerwaniem umowy i utratą odsetek. Tak więc rachunek oszczędnościowy jest również potrzebny, cieszy się nadal dużym zainteresowaniem i jak każdy produkt bankowy ma swoje zalety i wady które należy tolerować jeżeli oczywiście chce się oszczędzać na rynku kont oszczędnościowych.

Podobne artykuły