Top Procent

Jak oszczędzają celebryci?

Listopad 02
13:28 2015

Według danych statystycznych, największa część Polaków, czyli aż 60%, lokuje swoje oszczędności w bankach. Na kolejnych miejscach uplasowały się: gotówka, ubezpieczeniowy fundusz kapitałowy i ubezpieczenia na życie – składki oszczędnościowe oraz fundusze inwestycyjne. A gdzie inwestują swoje oszczędności celebryci i gwiazdy sceny?

Najbardziej popularnym sposobem inwestowania w Stanach Zjednoczonych są piramidy finansowe a la Bernard Madoff. Gwiazdy zza oceanu ulokowały w nich kilka milionów dolarów. Polscy celebryci najczęściej inwestują zaś w nieruchomości i samochody.

Inwestowanie w nieruchomości

Najdroższa nieruchomość w Polsce jest własnością Nataszy Urbańskiej i jej męża. Pałacyk w Jajkowicach ma powierzchnię 350 metrów kwadratowych i jest wart 3 miliony złotych. Kasia Cichopek z mężem mieszkają w podwarszawskiej, 200-metrowej willi za 2,5 miliona złotych. Podobną cenę za swoją nieruchomość o wielkości 220 m2 w Konstancinie zapłacili Hanna i Krzysztof Lisowie.

Na podstawie sondy PKO BP dowiedzieliśmy się, że niektórzy polscy celebryci lokują swoje środki na kontach oszczędnościowych lub lokatach. Wśród gwiazd znajdują się także tacy, którzy inwestują na giełdzie lub w fundusze inwestycyjne.

Inwestowanie długoterminowe

Maja Hyży, wokalistka, finalistka programu “X Factor””, a także mama dwójki dzieci, inwestuje, myśląc o przyszłości swoich pociech, które są dla niej najważniejsze. Chciałaby, żeby jej dzieci otrzymały najlepsze wykształcenie, a także miały zapewnione środki na start w życie. Właśnie ten cel determinuje wokalistkę do myślenia o finansach. Maja Hyży deklaruje, że zdecydowanie bardziej odpowiadają jej inwestycje długoterminowe, dlatego, że zapewniają dodatkowy zysk, a do tego są stabilne i bezpieczne. Wokalistka raczej nie lubi zbędnego ryzyka. W sprawach finansowych szuka rozwiązań, które zapewniają jej komfort i bezpieczeństwo.

Inwestowanie w rozwój firmy

Ewa Wachowicz, dziennikarka i producentka telewizyjna, preferuje bardziej zróżnicowany portfel inwestycyjny. Przede wszystkim jest właścicielką firmy producenckiej, posiada także wydawnictwo książkowe, a w ostatnim czasie zainwestowała także w firmę medyczną. Ewa Wachowicz jest zdania, że w przypadku inwestowania długoterminowego dywersyfikacja jest koniecznością. Natomiast, gdy chodzi o lokowanie w produkty krótkoterminowe, najlepiej wybierać papiery wartościowe i to zwłaszcza te, które są bardziej ryzykowne. Dziennikarka deklaruje, że kiedyś także próbowała inwestować na giełdzie. Uznała jednak, że w tym przypadku lepiej powierzyć te sprawy profesjonalistom. Za najlepsze swoje inwestycje w biznesie Ewa Wachowicz uważa lokowanie środków w rozwój swoich firm.

Podobne artykuły