Top Procent

Co to takiego jest fundusz zrównoważony i jak wybrać ten najlepszy

Lipiec 14
18:52 2013

To w jaki sposób budujemy nasz portfel inwestycyjny uzależnione jest od wielu czynników. W większości przypadków jest to uosobienie naszych możliwości oraz potrzeb finansowych. Nie jesteś nazbyt pewny swoich możliwości i boisz się dużo ryzykować? Fundusz zrównoważony jest stworzony dla Ciebie!

Co cechuje fundusz zrównoważony?
Przede wszystkim to iż jego aktywa inwestowane są w różne instrumenty finansowe co skutecznie redukuje wysokie ryzyko inwestycyjne. Jego zasięg to nie tylko obligacje ale również agresywne i ryzykowne akcje. Według specjalistów finansowych jest to produkt analogiczny do funduszu stabilnego wzrostu. Konstrukcja funduszu zrównoważonego opiera się na dwóch elementach. Owe części obejmują takie okresy wzrostu cen jak hossa i bessa. Pierwszy element pracuje na zyski w okresie hossy – czyli wtedy kiedy o owy zysk jest dużo łatwiej. Natomiast drugi element pracuje na nas w okresie bessy.

    Co nam daje takie połączenie?
    Przede wszystkim to, że możemy inwestować zarówno w gorszym okresie jak i tym bardziej sprzyjającym i nigdy nie musimy obawiać się o spadki na szeroką skalę. Jak jednak wiadomo każdy kij ma dwa końce. Mniejsze ryzyko oznacza niestety mniejsze możliwości finansowe jakie inwestor jest w stanie osiągnąć. Jest to zatem doskonała forma inwestycji dla ludzi, którzy nie mają dużej wiedzy w zakresie rynków inwestycyjnych. Portfel inwestycyjny odzwierciedla taką samą strategię jaką kieruje się fundusz stabilnego wzrostu. Istnieje jednak między tymi dwoma narzędziami pewna różnica mianowicie proporcja procentowa. Akcje zajmują bowiem w tym przypadku średnio o 20% więcej niż w funduszu stabilnego wzrostu.

    Agresywna polityka inwestycyjna nie jest dla Ciebie? Skorzystaj z funduszu stabilnego wzrostu a na pewno będziesz zadowolony z wyników jakie dla Ciebie wygeneruje.

    Podobne artykuły